Lemongrass, povzbuď svoje smysly

Lemongrass, povzbuď svoje smysly

Zelená, svěží, citrusová. I tak by se dala popsat citronová tráva (latinsky Cymbopogon citratus, anglicky lemon grass) česky správně voňatka citronová. Lemongrass je statná vytrvalá tropická tráva z čeledi lipnicovitých. Pochází z jihovýchodní Asie, ale hojně se pěstuje i v Africe, Americe a Austrálii.

Síla přírody. Příroda nám nabízí své unikátní, nenahraditelné bohatství. Skrýva se v květech, plodech, listech, kůře i v kořenech bylin a stromů. Listy. 100% esenciální olej se získává parní destilací z listů lemongrass.

Kouzlo esence. Molekuly esenciálních olejů do celéha těla procházejí skrze čich i pokožku. Lemongrass nádherně voní po citrusech, povzbuzuje dobrou náladu, ale má i mnoho dalších účinků.

Využití. Lemongrass je mimo kosmetický průmysl četně oblíběná i v asijské kuchyni, které propůjčuje typickou chuť a osvěžující vůni. V kosmetickém průmyslu má neopomenutelně široké zastoupení i pro své terapeutické účinky. Oblíbená je v produktech na tělo díky svým pozitivním účinkům na pokožku a povzbuzující citrusové vůni.

Mezi účinky lemongrass, které stojí za zmínku jsou účinky antiseptické, relaxační, detoxikační, povzbuzující. Jinými slovy by se taky dalo říct, že pomáhá organismu zbavovat se jedů a stimuluje imunitní systém.

A ještě něco navíc! Věděli jste, že lemongrass funguje jako jakýsi přírodní repelent? Díky obsahu citralu a geraniolu může tento esenciální olej účinně odpuzovat hmyz. A s přicházejícím létem, kdy hmyz nechtěně útočí i na nás, je tato přírodní pomůcka k nezaplacení. Vyzkoušejte z naší řady aromaterapeutických tělových olejů Santai https://www.santai.cz/povzbuzeni-s-lemongrass/ Nejenže pomocí tohoto oleje dodáte svojí pokožce potřebnou péči, ale zároveň ji ochráníte před hmyzem. Tomu se říká win – win. Volba je jen Tobě!

Malý tip! Nastartujte se na nový den tím správným krokem a zařaďtě k rannímu rituálu použití tělového oleje s lemongrass po ranní sprše. Ten rozdíl pocítíte!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení