Esenciální oleje a jejich účinky

Esenciální oleje a jejich účinky

senciální oleje nejenže voní, ale skrývají v sobě mnoho dalších, nám prospěšných, vlastností. Například jsou antivirové, antibakteriální a protiplísňové, čistící, posilující, zklidňující….Zejména v období přechodu zimy ❄️ na jaro ???? se můžeme setkat s bakteriemi či viry na každém rohu. Čekají, až nás zpomalí či úplně zastaví z našeho provozu ????. Ale můžeme tomu předcházet a posílit nejen naše tělo, ale i prostředí kolem nás. Základ naší imunity je pestrá zdravá strava a aktivní pohyb. Podpořit ji však můžeme i díky esenciálním olejům.
✨Zmíním je pár z nich, kteří se nám teď hodí. Mezi hrdiny v boji proti virům a bakteriím určitě patří:

????TEA TREE, má vynikající dezinfekční, antiseptické, antimykotické a hojivé účinky. Sama jej používám při nachlazení a k desinfekci vzduchu.
????EUCALYPTUS, používá se již tradičně při nachlazení, chřipce, bolestech zubů, horečkách,
????TYMIÁN, ano, někteří jej znají spíše z kuchyně, ale opět z vlastní zkušenosti musím doplnit, že skvěle pomáhá při nachlazení, chřipce či potížích s kašlem,
????LEMONGRASS, čistí vzduch a desinfikuje, působí detoxikačně, osobně nedám dopustit na péči o pokožku olejem s lemongrass pro povzbuzení pokožky a v neposlední řadě, tolik oblíbená
????LEVANDULE, její užití je velice široké, působí antibakteriálně, protizánětlivě, protirevmaticky i protiplísňově, ulevuje při bolestech hlavy, ale pozor, snižuje krevní tlak.

Konkrétních návodů na užití toho či onoho esenciálního oleje je na internetu spoustu, stačí si vybrat.????????

*Esenciální oleje se nedoporučuje užívat v období těhotenství, kojení a u dětí mladších 6-ti let.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení