Stop celulitidě!

Trápí mnoho z nás. Nejvíce především ženy. Některé z nás ji přijmou jako součást sebe a mají ji rády. To je v pořádku a tito jedinci jsou šťastná výjimka! Ale spoustě z nás prostě vadí. Je nevzhledná, někdy až škaredá a taky zbytečná.

pomerancova_kuze

O čem je řeč? O celulitidě neboli pomerančové kůži. Celulitida je vlastně metabolická porucha podkožní tkáně. Celulitida vzniká z důvodu nedostatečné schopnosti organismu zbavit se přebytečného odpadního materiálu, toxinů a kyselin. Z tohoto důvodu se škodlivé látky hromadí v tukových buňkách uložených pod kůží, což má za následek nabírání na jejich objemu. Buňky následně vytvářejí tlak na kůži a způsobují povrchovou deformaci, hrbolky neboli celulitidu. Nejvíce se jí líbí v oblasti stehen, hýždí, boků a paží.

Příčin může být mnoho, někdy to jsou i kombinace příčin. Hormony (ženský hormon estrogen, hormony štítně žlázy...), špatné návyky stravování, nedostatek pohybu, dědičnost, nadváha, nedostatečná funkce krevního a lymfatického systému a další.

Zaručených receptů, jak se ji zbavit, je mnoho.

Ale co opravdu funguje?

Cesta je dlouhá a trnitá a mnohdy není jenom jedna.

Začít bojovat proti celulitidě můžete ještě dnes!

  • Úprava jídelníčku. Méně soli, cukru či nezdravých tuků, méně kafe a alkoholu, více čisté nesycené vody, více ovoce a zeleniny a mohli bychom pokračovat. Informací o zdravém stravování je spousta.
  • Pravidelný pohyb. Nemáte rádi tolik moderní běhání? Nevadí. Yoga. Plavání. I chůze. Stačí i pravidelná delší procházka nebo vystupit z mhd o pár zastávek dřív a projít se pěšky. Způsobů je mnoho.
  • Redukce váhy. Pravidelný pohyb a správný jídelníček se pojí s redukcí váhy.
  • Nastartovat správně lymfatický systém. Nesprávné fungování lymfatického systému má velký vliv na naše zdraví. Pokud se škodliviny v našem těle nahromadí příliš, dostávají se i do tukových buněk. Přetížení lymfatického systému tak může ovlivnit vzhled naší pokožky. A pomerančová kůže je na světě. Abyste se celulitidy zbavili, je třeba snížit zátěž na lymfatický systém. Lymfa se pohybuje díky svalovině. Proto je třeba podpořit proudění lymfy i pohybem a vhodnými masážemi.

Masáž proti celulitidě není jenom jakákoliv masáž. Je to například lymfatická masáž nebo-li lymfodrenáž, kterou vám správně provede specialista na lymfodrenáže. Tato masáž je lehká masáž lymfatického systému, která urychluje tok lymfy, a tím podporuje látkovou výměnu v organismu. Odpadní látky se tak z těla odplavují ven. Lymfodrenáže se provádí ručně nebo pomocí přístroje.

Dalším typem masáže je tzv. maderoterapie - terapie dřevem (ze španělského dřevo - madera) je holistická (celostní) metoda práce s tělem, která kombinuje ruční lymfodrenáž s intenzivní masáží pomocí speciálních dřevěných rotačních válečků. Masáž těmito válečky zlepšuje proudění lymfy.

Účinnou masáží proti celulitidě může být i tzv. vacuová masáž, opět přístrojová nebo ruční. Tato masáž se provádí pomocí speciální baňky pod tlakem, kdy baňka nasaje kůži a pohybem směrem nahoru k lymfě, kůži masíruje a prokrvuje. Pokožka se pomocí podtlaku okysličí, prokrví a postupně se zbavuje tukových zásob a celulitidy. Na vacuovou masáž si opět můžete dojít na specializované pracoviště nebo ji můžete začít praktikovat i doma pomocí silikonových vakuových baněk. Důležitá je však technika provádění. Masáž by měla probíhat od kotníků směrem nahoru ke středu těla a ideálně 1x denně. Domácí vacuovou masáž nelze provádět na suchou kůži. Kůži je potřeba na masáž připravit, namazat olejem. Výborným produktem pro tuto masáž je tělový olej s mandarinkou. 

Není tajemstvím, že mandarinka prokrvuje pokožku, působí antibakteriálně, je antioxidační a tonizační. Po použití vaši pokožku rozzáří. A ta vůně! Navíc v kombinaci s meruňkovým, slunečnicovým, makadamiovým a jojobovým olejem, bude vaše pokožka jako nová.

Důležité není jenom začít, ale i vytrvat. Ne nadarmo se říká, že trpělivost (vytrvalost), růže přináší. A vytrvalost jde ruku v ruce s pravidelností. Věřte, že celulitida bude na ústupu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení