Získejte DOPRAVU ZDARMA! Stačí nakoupit v minimální hodnotě 1000 Kč a doprava je na nás!

TONIZACE PLETI KVĚTINOVÝMI HYDROLÁTY

tonizace pleti a kvetinove hydrolaty

Tonizace pleti

Tonizace pleti byl před pár lety ještě pro mnoho z nás vcelku cizí pojem. Ale postupem času si tato praktika péče o pleť získala oprávněně na důvěře. Proč se tomu tak stalo?

Tonizace pleti je důležitou součástí každodenní péče o pleť. Po čištění a exfoliaci pokožky pomáhá tonikum dodat pokožce potřebnou hydrataci a udržet optimální pH hodnotu, což zlepšuje vzhled a zdraví pokožky. Níže uvádíme několik důvodů, proč bychom měli tonizovat pleť:

  • Vyvážení pH hodnoty pokožky. Tonikum pomáhá obnovit pH hodnotu pokožky, která se může změnit v důsledku čištění a používání kosmetických produktů. Když je pH hodnota pokožky v rovnováze, může pokožka lépe odolávat bakteriím a ostatním škodlivým látkám.
  • Zlepšení hydratace pokožky. Tonikum pomáhá zlepšit hydrataci pokožky. Když je pleťová pokožka tonizována, tonikum dodává pokožce hydrataci, kterou ztratila během čištění a exfoliace. To může pomoci zabránit suchu a lupům, a zlepšit celkový vzhled pokožky.
  • Odstranění zbytků čisticích přípravků. Tonikum pomáhá odstranit zbytky čisticích přípravků, které mohou zůstat na pokožce po čištění. Zbytky těchto produktů mohou způsobit podráždění a nepohodlí na pokožce. Tonikum pomáhá odstranit tyto zbytky a zanechává pokožku čistou a zdravou.
  • Uklidnění a zklidnění pokožky. Tonikum může pomoci uklidnit a zklidnit pokožku. Mnoho tonik obsahuje přísady, které mají protizánětlivé a zklidňující účinky, což může pomoci snížit podráždění a zarudnutí pokožky.
  • Příprava pokožky pro další kroky v péči o pleť. Tonikum připravuje pokožku pro další kroky v péči o pleť, jako je například aplikace séra, pleťového oleje nebo krému. Když je pokožka tonizována, je hydratovaná a pH hodnota pokožky je v rovnováze, což umožňuje kosmetickým produktům lépe proniknout do pokožky a poskytnout lepší výsledky.

Květinové hydroláty jako pleťové tonikum

Jako skvělé pleťové tonikum naší pleti může posloužit květinový hydrolát. Někdy je používán termín květinová voda. Květinové hydroláty jsou přírodní extrakty z květů, které mají mnoho výhod pro péči o pleť. Tyto hydroláty jsou získávány procesem destilace. Proč jsou květinové hydroláty víc a víc populárnější?

Zejména protože jsou šetrné k pokožce a navíc hezky a příjemně voní. Důležitost a oblíbenost použití květinových hydrolátů spočívá také v tom, že jsou schopny vyvážit pH hodnotu pokožky, což je důležité pro zachování zdravé a pružné pokožky. Pokud je pH hodnota pokožky příliš vysoká, mohou se objevit různé kožní problémy, jako je akné, podráždění a suchost. Použitím květinového hydrolátu je možné vyvážit pH hodnotu a posílit ochrannou bariéru pokožky.

Další výhodou použití květinových hydrolátů je to, že jsou zcela přírodní a obsahují mnoho užitečných složek pro pleť, jako jsou antioxidanty, minerály a vitamíny. Tyto složky jsou důležité pro hydrataci pokožky, zlepšení elasticity a redukci drobných vrásek a linek. Květinové hydroláty také pomáhají snižovat záněty, což je důležité pro akné a další kožní problémy. Mezi další benefity použití květinových hydrolátů patří osvěžení a hydratace pokožky, pomoc při redukci otoků a zarudnutí, uklidnění a zmírnění podráždění pokožky, podpora regenerace pokožky po slunci, větru a dalších vnějších vlivech.

Květinové hydroláty jsou vhodné pro všechny typy pleti a mohou být použity samostatně nebo v kombinaci s dalšími přírodními složkami, jako jsou esenciální oleje, pleťové oleje a bylinné extrakty. Je však důležité zvolit správný květinový hydrolát pro konkrétní typ pleti, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků. SANTAI si pro Vás připravilo dva druhy květinových hydrolátů, které budou již brzy k dostání na našem e-shopu.

Těšit se můžete na hydrolát z heřmánku pravého a šalvěje muškátové. 

My už si péči o pleť bez tonizace pleti neumíme představit. Věřte, že přidáním pravidelné ionizace pleti, Vám vaše pokožka poděkuje. Uvidíte to sami na vlastní oči.

 

#pecekterabavi

Zpět do obchodu