Vyživující pleťový olej Malina - hýčkejte svoji pleť něčím extra!

AROMATERAPIE. Péče, která baví.

aromaterapie

Aromaterapie. Přírodní péče, která baví 

Aromaterapie je starobylá praxe využívající sílu přírody pro podporu fyzického i duševního zdraví. Tato smyslná metoda péče není jen o relaxaci, ale také o poskytování péče, která baví a přináší kouzlo do každodenního života. Se stoupajícím zájmem o přírodní produkty se aromaterapie stává oblíbeným rituálem mnoha lidí, kteří hledají spojení s přírodou a zároveň péči o své tělo.

Aromaterapie je o celostním (holistickém) přístupu léčení. Je to nejvoňavější medicína na světě. Aromaterapie využívá éterické (esenciální) oleje, hydroláty (květinové / květové vody, hydrosoly) a rostlinné oleje. Její historie sahá velmi daleko a je známá po celém světě. První užívání éterických olejů je datováno už ve Starověku 2000 př.n.l. v Egyptě k balzamování mrtvých. S rostlinnými oleji pracuje i ajurvéda (Indie). Byliny macerované v oleji byly populární nejen ve starověkém Řecku a Římě. Oleje využívá i tradiční čínská medicína (TCM).

Wellness pro tělo i mysl. Relaxace a Harmonie.

Proč se lidé uchylují k aromaterapii? Jedním z důvodů je její schopnost poskytnout wellness našemu tělu. Aromaterapie funguje na tělo fyzické i psychické. Na fyzické tělo působí absorbováním přes kůži (masáž, jiná aplikace, koupel - už jste vyzkoušeli naše aromaterapeutické sprchové oleje?) či přes plíce dýchaním. Na psychické tělo působí aromaterapie čichem, který spojí hypothalamus s limbickým centrem (tzv. čichový mozek). Limbické centrum je oblast v mozku spojená s pocity, emocemi, chováním. Aromaterapie nás tak může velice pozitivně ovlivňovat, ale je důležité nést v patrnosti její sílu a dbát na bezpečnost užívání. 

Relaxace je jedním z hlavních cílů aromaterapie. Díky smyslnému zážitku vůní a doteku, může aromaterapie pomoci uvolnit napětí a podpořit duševní harmonii. Kombinace relaxačních vůní jako levandule, ylang-ylang nebo jasmín může vytvořit prostředí ideální pro meditaci nebo jednoduché odpočinkové rituály, které obnoví energii a vyrovnají emocionální stav. Esencí a kombinací je nespočet. 

Přírodní péče, která baví. Aromaterapie pro každodenní život

Aromaterapie není jen o terapeutických účincích, ale také o radosti, kterou přináší. Používání esenciálních olejů a vytváření vlastních blendů může být zábavným procesem, který zapojuje smysly a povzbuzuje kreativitu. Každý může najít svou vlastní cestu k aromaterapeutickému rituálu, který poskytuje péči a zároveň přináší radost a pocit blaha. Platí zde však několik zásad. S éterickými oleji opatrně. Nikdy nepoužívejte éterické oleje neředěné na kůži či neužívejte vnitřně (výjimka po konzultaci s aromaterapeutem). Dodržujte doporučené dávkování. U aromaterapie platí, že méně je více. Éterické oleje skladujte bezpečně, i přesto že krásně voní, jsou to těkavé hořlaviny. 

Smyslné kouzlo aromaterapie. Rituál pro duši i tělo

Aromaterapie je více než jen péče o tělo. Je to rituál pro duši i tělo. Zapojuje smysly a vytváří prostor pro hluboké spojení s přírodou a se sebou samým. Každý dotek aromaterapie přináší pocit smyslnosti a kouzla, který dodává rituálu jedinečnou sílu. Aromaterapie tak nabízí možnost nejenom omlazení pokožky, ale také oživení ducha a posílení vnitřního klidu. SANTAI je kombinace péče a aromaterapie. Každý dotek produkty SANTAI přináší smyslnou péči o tělo i mysl, využívá síly přírodních ingrediencí a kouzla esencí. Dopřejte svému tělu, co si zaslouží. 

Zpět do obchodu