Vyživující pleťový olej Malina - hýčkejte svoji pleť něčím extra!

Novinky

AROMATERAPIE. Péče, která baví.

aromaterapie

Aromaterapie. Přírodní péče, která baví 

Aromaterapie je starobylá praxe využívající sílu přírody pro podporu fyzického i duševního zdraví. Tato smyslná metoda péče není jen o relaxaci, ale také o poskytování péče, která baví a přináší kouzlo do každodenního života. Se stoupajícím zájmem o přírodní produkty se aromaterapie stává oblíbeným rituálem mnoha lidí, kteří hledají spojení s přírodou a zároveň péči o své tělo.

Aromaterapie je o celostním (holistickém) přístupu léčení. Je to nejvoňavější medicína na světě. Aromaterapie využívá éterické (esenciální) oleje, hydroláty (květinové / květové vody, hydrosoly) a rostlinné oleje. Její historie sahá velmi daleko a je známá po celém světě. První užívání éterických olejů je datováno už ve Starověku 2000 př.n.l. v Egyptě k balzamování mrtvých. S rostlinnými oleji pracuje i ajurvéda (Indie). Byliny macerované v oleji byly populární nejen ve starověkém Řecku a Římě. Oleje využívá i tradiční čínská medicína (TCM).

Wellness pro tělo i mysl. Relaxace a Harmonie.

Proč se lidé uchylují k aromaterapii? Jedním z důvodů je její schopnost poskytnout wellness našemu tělu. Aromaterapie funguje na tělo fyzické i psychické. Na fyzické tělo působí absorbováním přes kůži (masáž, jiná aplikace, koupel - už jste vyzkoušeli naše aromaterapeutické sprchové oleje?) či přes plíce dýchaním. Na psychické tělo působí aromaterapie čichem, který spojí hypothalamus s limbickým centrem (tzv. čichový mozek). Limbické centrum je oblast v mozku spojená s pocity, emocemi, chováním. Aromaterapie nás tak může velice pozitivně ovlivňovat, ale je důležité nést v patrnosti její sílu a dbát na bezpečnost užívání. 

Relaxace je jedním z hlavních cílů aromaterapie. Díky smyslnému zážitku vůní a doteku, může aromaterapie pomoci uvolnit napětí a podpořit duševní harmonii. Kombinace relaxačních vůní jako levandule, ylang-ylang nebo jasmín může vytvořit prostředí ideální pro meditaci nebo jednoduché odpočinkové rituály, které obnoví energii a vyrovnají emocionální stav. Esencí a kombinací je nespočet. 

Přírodní péče, která baví. Aromaterapie pro každodenní život

Aromaterapie není jen o terapeutických účincích, ale také o radosti, kterou přináší. Používání esenciálních olejů a vytváření vlastních blendů může být zábavným procesem, který zapojuje smysly a povzbuzuje kreativitu. Každý může najít svou vlastní cestu k aromaterapeutickému rituálu, který poskytuje péči a zároveň přináší radost a pocit blaha. Platí zde však několik zásad. S éterickými oleji opatrně. Nikdy nepoužívejte éterické oleje neředěné na kůži či neužívejte vnitřně (výjimka po konzultaci s aromaterapeutem). Dodržujte doporučené dávkování. U aromaterapie platí, že méně je více. Éterické oleje skladujte bezpečně, i přesto že krásně voní, jsou to těkavé hořlaviny. 

Smyslné kouzlo aromaterapie. Rituál pro duši i tělo

Aromaterapie je více než jen péče o tělo. Je to rituál pro duši i tělo. Zapojuje smysly a vytváří prostor pro hluboké spojení s přírodou a se sebou samým. Každý dotek aromaterapie přináší pocit smyslnosti a kouzla, který dodává rituálu jedinečnou sílu. Aromaterapie tak nabízí možnost nejenom omlazení pokožky, ale také oživení ducha a posílení vnitřního klidu. SANTAI je kombinace péče a aromaterapie. Každý dotek produkty SANTAI přináší smyslnou péči o tělo i mysl, využívá síly přírodních ingrediencí a kouzla esencí. Dopřejte svému tělu, co si zaslouží. 

SUCHÝ ÚNOR

suchy-unor

Suchý Únor: Cesta k Dobrému Zdraví a Harmonii

Jak vnímáte únor? Je to pro vás depresivní a pochmurný měsíc, kdy už se nemůžete dočkat prvních jarních paprsků nebo jej naopak vnímáte jako příjemný zimní měsíc, kdy je stále příležitost absolvovat zimní sporty i u nás.

Ať už tak či onak, co když bychom měli změnit náš pohled na tento měsíc a přivítat ho jako příležitost k péči o sebe a své zdraví a vnímat jej jako tzv. suchý únor? Znáte? Praktikujete? Suchý únor nabízí ideální prostředí pro zamyšlení se nad svým životním stylem, praktikování selfcare a posílení svého celkového well-being.

Co je to suchý únor?

Suchý únor neznamená pouze odříkání alkoholu, jak by se mohlo zdát z názvu. Je to spíše o odstranění různých škodlivých návyků a očistě těla i mysli. Kromě alkoholu se můžeme zaměřit i na minimalizaci konzumace cukrů, procesovaných potravin a dalších potenciálně škodlivých látek.

Wellness a očista těla

Suchý únor může být jako oáza pro naše tělo a mysl. Odmítnutí potravin a nápojů s vysokým obsahem cukru a nezdravých tuků může přinést výrazné zlepšení naší fyzické kondice. Očista těla není jen o fyzickém zdraví; má také výrazný vliv na naši psychickou pohodu.

Detoxikace pro celkový Well-being

V době, kdy jsme vystaveni různým toxickým látkám ve vzduchu, vodě a potravinách, má detoxikace větší význam než kdy jindy. Suchý únor může být začátkem cesty k eliminaci těchto toxinů a obnovení rovnováhy v našem těle. Toxiny mohou mít vliv na naši energii, pokožku, a dokonce i na naši schopnost soustředit se. Dnešní svět je plný nástrah a zlozvyků. Zkuste odložit třeba i telefon stranou. 

Selfcare

Suchý únor nabízí ideální příležitost věnovat se sobě a svému vlastnímu blahu. Může to zahrnovat nejen fyzickou péči, ale také duševní a emocionální péči. Nezapomínejte na svoji selfcare. Selfcare neboli péče o sebe sama může zahrnovat pravidelné cvičení, meditace i pravidelný spánek a ty mohou být klíčem k posílení našeho celkového well-being. Ale selfcare má mnoho podob, záleží jen na vás, která selfcare vám dělá dobře. Může to být i začátek pravidelné péče o svoji pokožku. SANTAI vám nabízí celou škálu aroma péče o vaši pokožku.

Jak začít se suchým únorem?

Začít suchý únor nemusí být obtížné. Můžete začít postupným snižováním konzumace potravin a nápojů, které považujete za méně zdravé. Zároveň můžete začít integrovat pravidelnou fyzickou aktivitu a relaxační praktiky do svého každodenního života. Anebo můžeme začít radikálně a s příchodem 1. února stopnout všechny zlozvyky, kterých se chceme zbavit. Začít je polovina úspěchu. Ovšem druhá polovina úspěchu zahrnuje vydržet. To už bývá ta těžší část. Ale děláte to pro sebe. A ač se měsíc může zdát dlouhý, je to jen o hlavě a nastavení se. Věřte si, uteče to a ten pocit potom je prostě k nezaplacení! Malou pomůckou pro zvládnutí suchého února může být vytvoření si nových návyků. Vyzkoušejte nové aktivity. Zajděte si do sauny, vytáhněte si dlouho odkládanou knížku, zacvičte si, odložte Instagram stranou, dopřejte si masáž...tu vám dokáže zpříjemnit i SANTAI se svými masážními oleji na tělo, které jsou plné kvalitním přírodních surovin a krásných vůní.

Suchý únor není jen o odříkání si něčeho, ale spíše o investici do sebe a svého zdraví. Je to cesta k lepšímu well-being, která může mít pozitivní dlouhodobé dopady na naše životy. Během tohoto měsíce si můžeme vytvořit nové zdravé návyky, které nám mohou pomoci dosáhnout optimálního zdraví a životního pohody.

VALENTÝNSKÝ DÁREK

valentynsky-darek

Valentýnský dárek, který oživí Vaše smysly

Blížící se Valentýn přináší vzrušení a očekávání pro všechny zamilované duše, hledající ten správný způsob, jak vyjádřit svou lásku a péči. Místo tradičních dárků, které mohou být rychle zapomenuty, proč nevyzkoušet něco originálního? Proč nespolehnout na sílu relaxace a zážitků díky přírodním kosmetickým produktům od Santai?

Santai, zklidňující krása přírody

Santai se zapsalo mezi oblíbené značky díky svému závazku k přírodním ingrediencím a holistickému přístupu k péči o pokožku. Každý produkt je vytvořen s láskou a úctou k přírodě, přičemž kombinuje účinné látky s uklidňujícími vlastnostmi pro vaši pokožku i mysl.

Pro ni: Exkluzivní valentýnský balíček pro ženy

Pro vaši milovanou ženu neexistuje nic lepšího, než jí nabídnout okamžiky klidu, relaxace a péče. Exkluzivní Valentýnský balíček Santai pro ženy je složen z produktů, které zajistí úplné uvolnění. Od voňavých tělových olejů až po jemné čisticí gely, tento balíček dodává vaší partnerce to, co potřebuje pro odpočinek a regeneraci.

Pro Něj: balíček pro muže

Ano, i muži si zaslouží relax, luxusní péči o sebe a svou pokožku. Balíček pro muže je speciálně navržen pro muže, kteří si zaslouží osvěžující a povzbuzující péči. Santai balíček pro něj obsahuje vše od osvěžujícího sprchového oleje po stimulující péči na obličej. Vašemu partnerovi tak darujete nejen kvalitní produkty, ale i chvíle pro sebe, aby si mohl vychutnat relaxaci ve svém vlastním tempu.

Valentýn se Santai - Darujte Lásku a Relaxaci

Letos získejte srdce svého partnera nebo partnerky pomocí voňavého balíčku, kterým darujete péči a relaxaci o jejich pokožku i mysl. Santai přináší nejen kvalitní přírodní kosmetiku, ale také zážitky relaxace, které poskytnou příjemný odpočinek od každodenního shonu. Valentýn se Santai znamená darovat lásku, péči a nezapomenutelné okamžiky relaxace.

 

Se Santai zažijete wellness kdykoliv a kdekoliv.

 

#pecekterabavi

FACE YOGA A FACE MASÁŽ

face-yoga-face-masaz

Face yoga a face masáž. Přirozená cesta k mladistvému vzhledu

Moderní doba nám přináší neustálý tlak a stres, které mohou ovlivnit nejen naše tělo, ale i naši pleť. Každodenní rutina obsahující Face Yoga a Face masáž může být přirozenou cestou k obnovení mladistvého vzhledu, a to bez potřeby chirurgických zákroků nebo dražších kosmetických procedur.

Vcelku populární termíny dnešní doby v péči o pleť, face yoga a face masáž. Někdo by se mohl mylně domnívat, že se jedná o jednu a tutéž metodu, jen pod jiným názvem. Kdepak, face yoga a face masáž mají sice společný přívlastek péči o pleť. Mají za cíl zlepšit stav obličeje a podpořit jeho mladistvý vzhled. Nicméně, existují zřetelné rozdíly mezi těmito dvěma metodami. 

Face Yoga je forma cvičení pro obličejové svaly, která kombinuje specifické cviky, dechové techniky a relaxaci. Naopak Face masáž je technika masáže, která se zaměřuje na obličejové svaly a pleť s pomocí různých pohybů a tlaků. Hlavním cílem Face masáž je zlepšit cirkulaci krve, uvolnit napětí v obličejových svalech, podpořit detoxikaci a přinést celkový efekt relaxace. 

Face yoga

Pojďme si více přiblížit metodu face yogy. Face Yoga je cvičení zaměřené na svaly obličejové části, které pomáhá posílit a omladit pleť. Stejně jako tradiční jóga pro tělo, i Face Yoga pracuje s kombinací cviků, dechu a relaxace. Cvičení cílí na posílení svalů obličejového rámu, což může mít za následek zlepšení elasticity pleti a snížení vrásek. Výhody Face yogy je posílení svalů, kdy cvičení posiluje svaly obličejového rámu, což pomáhá zlepšit ton pleti a kontury obličeje. Další výhodou je zlepšení elasticity pleti. Pravidelné cvičení podporuje produkci kolagenu, což vede k lepší elasticitě pleti a redukci vrásek. Snížení napětí v obličeji. Face Yoga pomáhá uvolnit napětí v obličejových svalech, což může přispět k celkovému pocitu uvolnění a klidu. 

V dnešní době existuje již mnoho lektorů face yogy a dokonce i aplikací. Lektoři jsou certifikovaní a mají sestavené programy na míru s ohledem na vaše individuální potřeby. U výběru by měla zafungovat chemie, sympatie vůči lektorovi. Přece jen vám nebude příjemné cvičit podle někoho, kdo vám sympatický příliš není. I vzhledem k tomu, že si u face yogy budete muset zvyknout často na velmi neobvyklé grimasy, kterých vám bude možná i do smíchu.

Za Santai vám můžeme doporučit několik vyzkoušených lektorů. Pokud preferujete lekce face yogy v angličtině, mrkněte na face yoga method či sympatickou Karinu . U bratrů ze Slovenska vám s čistým svědomím můžeme doporučit face fit od Ivety a u nás doma vám doporučíme zcela jistě face you od Simony či Udrž ksicht od Marty. Nabídka je široká. Stačí si jen vybrat.

Face masáž, face massage

Naopak druhá zmiňovaná metoda péče o pleť je další účinná metoda pro stimulaci obličejové pleti a podporu celkového zdraví kůže, face masáž. Při správném provedení může mít několik pozoruhodných výhod. Zlepšení cirkulace krve. Masáže podporují lepší průtok krve, což znamená, že pleť dostává více živin a kyslíku, což má za následek zářivější vzhled. Odbourání toxinů. Masáže mohou pomoci uvolnit nahromaděné toxiny v obličejových svalech a pleti, čímž podporují detoxikaci. Relaxace svalů. Face masáž stejně jako klasická masáž těla uvolňuje napětí, avšak v obličejových svalech a snižuje pocit stresu, což má pozitivní vliv na celkový stav pleti. U face masáže je důležité dbát také na kvalitní produkty. Používání kvalitních produktů, jako jsou přírodní oleje nebo krémy, zvyšuje účinnost Face masáže a hydrataci pleti. Vyzkoušejte pleťový olej dle typu vaší pleti. Za Santai vám můžeme doporučit pro pleť problematickou, smíšenou či se sklonem k mastnotě - Pleťový olej Levandule a naopak pro pleť suchou a citlivou - Pleťový olej Meduňka. Pokud hledáte něco univerzálnějšího, zcela jistě vám můžeme doporučit Vyživující pleťový olej Malina.

Ať už si zvolíte face yogu nebo face masáž, ideálně obojí, nezapomeňte na pravidelnost. Bez pravidelnosti viditelný efekt příliš nečekejte. Co naopak čekat můžete, pravidelnou a správnou technikou face yogy či face masáže, vidět znatelné změny k lepšímu již po týdnu. 

Jde to i bez botoxu.

 

#pecekterabavi

PLEŤOVÉ TONIKUM

pletove-tonikum

Pleťové tonikum

Ano nebo ne? Za Santai jednoznačně ANO!

Pleťové tonikum je důležitou součástí péče o pleť a přináší hned několik benefitů pro vaši pokožku. Zde jsou některé hlavní důvody, proč byste měli zahrnout pleťové tonikum do své každodenní péče o pleť:

 • Vyčištění pleti. Pleťové tonikum pomáhá odstranit zbytky nečistot, olejů a make-upu, které mohou zůstat na pokožce po očištění obličeje. To je zvláště důležité pro prevenci ucpaných pórů a vzniku akné.
 • Obnovení pH rovnováhy. Některá čisticí mýdla mohou narušit přirozenou pH rovnováhu pleti. Pleťové tonikum pomáhá obnovit pH rovnováhu, což je klíčové pro zdraví a správnou funkci pokožky.
 • Zlepšení vstřebávání hydratačních produktů. Používání tonika před aplikací hydratačních krémů, pleťových olejů nebo séra může zvýšit schopnost pokožky absorbovat tyto produkty. To umožňuje lepší hydrataci a využití účinných látek obsažených v dalších produktech.
 • Stmelení pórů. Mnoho tonik obsahuje adstringentní látky, které pomáhají stmelit póry. To může snížit jejich viditelnost a předejít tvorbě černých teček.
 • Uklidnění a osvěžení pokožky. Pleťová tonika často obsahují složky, které mají osvěžující a uklidňující účinky na pokožku. To může být příjemný způsob, jak dodat pokožce energii a vitalitu.
 • Podpora kolagenu a elastinu. Některá tonika obsahují složky, které podporují tvorbu kolagenu a elastinu, což jsou látky důležité pro pevnost a pružnost pokožky.
 • Boj proti volným radikálům. Antioxidanty obsažené v některých tonikách mohou pomoci chránit pokožku před poškozením způsobeným volnými radikály, což může vést k předčasnému stárnutí.

Šalvěj nebo heřmánek

Používání pleťového tonika by mělo být založeno na každodenní pravidelnosti péče o pleť ráno i večer, a to v souladu s vaším typem pleti a individuálními potřebami. Je však důležité vybírat tonika bez agresivních složek a přizpůsobit péči o pleť svým konkrétním potřebám.

Santai vám přináší pleťová tonika na bázi květinových hydrolátů. Pleťová tonika na bázi květinových hydrolátů, šalvěje a heřmánku, nabízejí mnoho výhod pro péči o pleť. Zde jsou některé důvody a rozdíly, proč byste si měli vybrat právě tyto hydroláty:

 1. Šalvějový hydrolát, pleťové tonikum z šalvěje muškátové

  • Pro mastnou pleť: Šalvějový hydrolát má adstringentní a regulující účinky, což z něj činí ideální volbu pro pleť náchylnou k nadměrnému mazu. Pomáhá snižovat lesk a zároveň udržuje rovnováhu přirozených olejů pleti.

  • Pro problematickou pleť: Díky svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem může šalvějový hydrolát pomoci při léčbě akné a redukovat podráždění.

  • Pro smíšenou pleť: Šalvějový hydrolát může být prospěšný i pro ty, kteří mají smíšený typ pleti, protože pomáhá udržovat rovnováhu mezi mastnými a suchými oblastmi.

 2. Heřmánkový hydrolát, pleťové tonikum z heřmánku pravého

  • Pro citlivou pleť: Heřmánkový hydrolát je známý svými uspokojujícími a protizánětlivými vlastnostmi, což z něj činí skvělou volbu pro citlivou pleť. Může pomoci redukovat podráždění a zarudnutí.

  • Pro suchou pleť: Díky svým hydratačním vlastnostem může heřmánkový hydrolát přispět k hydrataci suché pleti a zlepšit její celkovou texturu.

  • Pro péči o pokožku kolem očí: Heřmánkový hydrolát může být šetrný k citlivé pokožce kolem očí, pomáhající redukovat otoky a upokojující podráždění.

Obecně platí, že při výběru pleťového tonika je důležité vzít v úvahu svůj typ pleti a individuální potřeby. Je vhodné provést testování na malé části pokožky, aby se předešlo případným alergickým reakcím. Používání květinových hydrolátů šalvěje nebo heřmánku může být příjemným a přírodním způsobem, jak pečovat o pleť a udržet ji zdravou a vyváženou.

 

#pecekterabavi

ADVENT, VÁNOCE A ČAS PRO SEBE

advent-vanoce-cas-pro-sebe

Advent, Vánoce přicházejí

Advent, čtyřtýdenní období předcházející Vánocům, přináší s sebou nejen atmosféru očekávání a radosti, ale také příležitost zaměřit se na významné hodnoty a tradice. Tento čas nám připomíná důležitost spojení s rodinou a přáteli, ale měli bychom si rovněž uvědomit, že péče o sebe sama hraje klíčovou roli v udržení duševní a fyzické pohody. Není důležité mít napečeno x druhů cukroví, uklizeno jako by měla dorazit hygiena, bez kapky energie.

Péče o sebe v předvánočním shonu

V rušném shonu příprav na vánoční svátky často zapomínáme na péči o vlastní tělo a duši. Je důležité si uvědomit, že vlastní pohoda a zdraví jsou základem pro plnohodnotné prožívání svátků. Nenechme se pohltit pouze vánočním nakupováním a přípravami, ale věnujme čas také sami sobě. To je pro nás ten největší dárek. Kvalitní čas strávený sám se sebou.

Péče o tělo a duši

Mezi oblíbené způsoby péče o sebe v předvánočním období patří například péče o pokožku, relaxace v sauně nebo ponoření se do oblíbené knížky. V péči o pokožku můžete vybírat i u nás na e-shopu Santai. Vánoce nejsou pouze o darování druhým. Myslete taky na sebe. Krátká návštěva sauny nebo chvíle strávené s dobrou knihou mohou poskytnout potřebný odpočinek a nabít nás energií do přicházejícího svátečního období.

Harmonie mezi vánočním shonem a péčí o sebe

Věnování času péči o sebe v předvánočním shonu není pouze luxusem, ale spíše investicí do vlastního zdraví a blaha. Nenechme se unést povinnostmi a očekáváními a najděme rovnováhu mezi přípravami na svátky a péčí o sebe. Vytvořme si prostor pro malé radosti a relaxaci, abychom mohli plně vychutnat krásu adventu a radostné atmosféry Vánoc. A pokud si nevíte rady s dárkem, máme pro vás Santai tip. Nabízíme hotové vánoční balíčky pro vaše blízké nebo sáhněte na jistotu s dárkovým poukazem.

PODZIMNÍ RELAXACE,SAUNOVÁNÍ A PÉČE O POKOŽKU

Podzimni-relaxace-saunovani-a-pece-o-pokozku

Podzimní relaxace, saunování a péče o pokožku

Podzim je časem, kdy se příroda postupně začíná připravovat na zimu. Listí mění barvy a opadává, teploty klesají a dny se krátí. Tento přechodný období však může být pro nás také dobou relaxace a péče o naše tělo, zejména pokud využijeme saunování jako součást našeho podzimního rituálu. Již dříve  jsme si přiblížili benefity saunování ke krásné pokožce.

Sauna jako způsob relaxace

Saunování je tradičním způsobem relaxace, který má mnoho pozitivních účinků na tělo i mysl. V podzimním období je saunování zvláště příjemné, protože nám pomáhá překonat chladné a vlhké počasí. Jaké jsou některé z výhod saunování?

 • Zlepšení cirkulace krve: Při saunování se naše krevní cévy rozšiřují, což zlepšuje průtok krve a zvyšuje kyslíkový přísun do tkání. To může pomoci zvýšit energii a zlepšit celkovou pohodu.

 • Očištění pokožky: Při saunování se otevřou póry v kůži, což umožňuje efektivnější odstranění toxinů a nečistot. Po sauně se budete cítit osvěženi a vaše pokožka bude zářit.

 • Uvolnění svalů: Sauna může pomoci uvolnit napětí v svalstvu, což je zvláště užitečné po náročném dni nebo fyzické aktivitě.

 • Zlepšení spánku: Pravidelné saunování může pomoci zlepšit kvalitu spánku. Teplotní rozdíl mezi saunou a následným ochlazením v bazénu nebo studeném sprchovém koutě může nastartovat proces usínání.

Péče o pokožku v podzimním období

Podzimní chlad a suchý vzduch mohou být náročné pro naši pokožku. Je důležité věnovat pozornost péči o pokožku, abychom ji udrželi zdravou a hydratovanou. Zde je několik tipů, jak si pokožku péčí o pokožku vychutnat:

 • Použijte hydratační krémy, tělová másla a oleje: V suchém podzimním počasí je důležité používat hydratační krémy a oleje, abyste udrželi pokožku hydratovanou. Volte přírodní produkty s obsahem hydratačních složek, jako je například hyaluronová kyselina. U olejů volíme oleje vhodné podle typu pokožky. Santai oleje a tělová másla nám pomáhají hydrataci uzamknout v pokožce. Ideální čas pro jejich aplikaci je právě třeba po saunování.

 • Ochrana před UV zářením: I v podzimním období je důležité chránit pokožku před škodlivými UV paprsky. Používejte opalovací krém s UV filtrem, i když slunce nezáří tak intenzivně jako v létě.

 • Chraňte se před chladným počasím: Chladné počasí může vysušovat pokožku. Nosíte-li rukavice a šály, ochráníte ruce a krk před nepříznivými vlivy počasí. Nezapomínejte na svoje rty! Santai vám nabízí péči o rty svěží mentol nebo sladký pomeranč.

 • Důkladné čištění: Při péči o pokožku si dejte pozor na čištění. Používejte jemné čisticí prostředky a vyhněte se přílišnému častému mytí, což může způsobit vysušení kůže.

 • Zdravá strava a pitný režim: Strava hraje také klíčovou roli v péči o pokožku. Konzumace potravin bohatých na vitamíny a minerály, stejně jako dostatečné pití vody, pomáhá udržovat zdravou pokožku.

Podzim je ideálním obdobím pro relaxaci a péči o pokožku. Saunování nabízí mnoho výhod pro tělo i mysl, a péče o pokožku vám pomůže udržet ji zdravou a hydratovanou i v náročném podzimním počasí. Takže si udělejte čas na saunu, a nezapomeňte dopřát své pokožce potřebnou péči.

Zde však malé upozornění. Přímo po saunování bychom se měli opláchnout pouze vodou. Vynechte mýdla, sprchové gely atd. Tělo, tedy i pokožka se po saunování ještě nějaký čas detoxikuje. Vyčkejte alespoň 3 hod. než pokožce dopřejete následnou péči. Vaše tělo vám poděkuje, že jste mu věnovali péči a relaxaci, kterou si zaslouží.

JAK VYBRAT SPRÁVNÝ BALZÁM NA RTY

Jak-vybrat-spravny-balzam-na-rty

Jak vybrat správný balzám na rty: Péče o rty v chladných dnech s přírodní kosmetikou

Chladné dny se blíží a s nimi i výzva chránit naše rty před nepříznivými podmínkami. Suchý vzduch a nízké teploty mohou způsobit popraskání a podráždění rtů, což vede k nepříjemnému pocitu a estetickým obtížím. Řešením je správný výběr balzámu na rty, který nejenže pomůže udržet rtěnky v perfektním stavu, ale bude také šetrný k přírodě a vaší pleti. V této době, kdy stále více lidí hledá přírodní a ekologické řešení, je důležité zvážit volbu přírodního balzámu na rty.

Proč se obrátit k přírodní kosmetice?

Přírodní kosmetika je stále populárnější volbou pro mnoho lidí, kteří se zajímají o péči o svou pleť i o životní prostředí. Přírodní balzámy na rty Santai jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí, jako jsou rostlinné oleje, vosky a bylinné extrakty. Tyto látky jsou šetrné k pleti, často dobře snášené a neobsahují tvrdé chemikálie, parabeny nebo umělé barviva, které mohou dráždit nebo alergické reakce. 

Klíčové faktory při výběru balzámu na rty

1. Složení

Při výběru balzámu na rty se zaměřte na přírodní složení. Hledejte balzámy s přírodními oleji jako jojobový olej, mandlový olej, kokosový olej nebo ricinový olej. Tyto oleje jsou vysoce hydratační, respektive zabraňují dehydrataci a poskytují dlouhotrvající ochranu proti vysoušení rtů.

2. Vosky

Vosky jsou důležité pro konzistenci balzámu a jeho schopnost udržet vlhkost. Výbornou volbou jsou včelí vosk, kandelínový vosk nebo karnaubský vosk, které jsou přírodního původu a zajišťují ochranu proti suchu.

3. Esence

Přestože esence jsou spíše estetickým prvkem, je důležité vybrat vůni, která vám vyhovuje. Mnoho přírodních balzámů na rty obsahuje esenciální oleje, které mohou mít také terapeutické účinky. Santai vám můžeme nabídnout esenci svěžího mentolu a pomeranče.

4. Faktor SPF

Pokud žijete v oblasti s vysokým slunečním zářením, zvažte balzám na rty s UV ochranou (SPF). To pomůže chránit vaše rty před škodlivými účinky slunečního záření.

Péče o rty v chladných dnech

Chladné počasí výrazně ovlivňuje naše rty, a proto je důležité věnovat jim zvýšenou péči:

1. Pravidelná aplikace

Aplikujte balzám na rty pravidelně během dne, zejména po jídle a před spaním. To pomůže udržet vaše rty hydratované a chráněné.

2. Pitný režim

Dostatečný přísun tekutin je klíčový pro udržení hydratace rtů. Pijte hodně vody a vyhněte se nadměrné konzumaci kofeinu a alkoholu, které mohou vaše rty dehydratovat.

3. Exfoliace

Občasné jemné exfoliace rtů odstraní odumřelé buňky a umožní, aby balzám lépe pronikl a poskytl lepší účinek.

4. Zahřívání

Při venkovních aktivitách v zimě používejte šály nebo šátky, abyste chránili své rty před studeným větrem a chladem.

Správný výběr balzámu na rty je základním krokem k zachování zdravých, hydratovaných rtů, zejména v chladných dnech. Sázka na přírodní kosmetiku je investicí do vaší pleti a celkového blahobytu. Buďte ohleduplní k přírodě i sami sobě a užívejte si krásu zdravých a hebkých rtů.

SPRÁVNÉ POUŽÍVÁNÍ PLEŤOVÝCH OLEJŮ

spravne-pouzivani-pletovych-oleju

Správné používání pleťových olejů pro optimální péči o pleť

Péče o pleť je důležitým rituálem pro udržení zdravé a krásné pokožky. Jedním z účinných prostředků pro dosažení zářivé pleti je používání pleťových olejů.  Za Santai je top pleťový olej, vhodný pro všechny typy pleti, malinový olej. Pleťové oleje mohou být prospěšné pro různé typy pleti, včetně pleti suché a se sklonem k mastnotě , pokud jsou používány správným způsobem.

Typ pleti a výběr správného pleťového oleje je důležitým krokem. Každý typ pleti vyžaduje specifickou péči. Pokud máte pleť spíše mastnou, hledáte pleťový olej, který nezanechá pokožku mastnou, ale zajistí optimální hydrataci. U olejů záleží na jejich složení, na složení a poměru mastných kyselin. Oleje s lehčí texturou, jako jsou jojobový olej, arganový olej nebo hroznový olej, jsou vhodné pro mastnou pleť, protože nebudou způsobovat pocit těžkosti.  Bližší info k  pleťovým olejům pro pokožku suchou najdete v dřívějším článku na našem blogu Santai, který se více zabýval pleťovými oleji vhodnými pro pleť suchou či dehydratovanou. Taky nezapomínejme na studeň komedogenity u pleťových olejů. Čím vyšší číslo stupně komedogenity, tím je méně vhodnější pleťový olej pro pleť mastnější.

Správné používání pleťových olejů

Aby oleje nepáchaly na pleti více škody, než užitku, je potřeba dodržovat pár základních pravidel. 

 1. Čištění pleti: Před aplikací pleťového oleje je důležité očistit pleť od nečistot a make-upu. Dbejte na to, aby byla pokožka čistá a připravená na absorpci oleje.

 2. Použití správného množství: Vhodné množství oleje je klíčem k úspěchu. Pro mastnější pleť stačí použít několik kapek oleje a jemně jej vtírat do pleti. Nepřehánějte to, abyste zabránili pocitu mastnoty.

 3. Aplikace včas: Pleťový olej je nejlépe aplikovat večer po očištění pleti. To umožní pokožce vstřebat všechny prospěšné látky během regeneračního nočního odpočinku.

 4. Jemné masírování: Při aplikaci oleje jemně masírujte pokožku, aby se olej rovnoměrně rozprostřel a vstřebal do pleti. Masáž podporuje cirkulaci a pomáhá oleji proniknout do hlubších vrstev pleti.

 5. Doplnění hydratace: Pokud máte mastnější pleť, je vhodné aplikovat pleťový olej po použití lehkého hydratačního krému či pleťového tonika. Santai vám nabízí pleťové tonikum z heřmánku a šalvěje. Tímto způsobem zajistíte dostatečnou hydrataci a zároveň uzamknete vlhkost v pleti.

Pleťové oleje jsou účinným prostředkem pro péči o pokožku, a to i pro ty s mastnější pletí. Správný výběr oleje a jeho správné používání může přinést pozitivní výsledky a přispět k zářivé a zdravé pleti. Nezapomeňte vždy dbát na individuální potřeby vaší pleti a konzultovat s odborníkem při jakýchkoli otázkách týkajících se péče o pleť.

PÉČE O POKOŽKU NA PODZIM A V ZIMĚ

pece-o-pokozku-na-podzim-a-v-zime

Péče o pokožku na podzim a v zimě: Využití rostlinných olejů nebo malinového oleje

Podzim a zima jsou období, kdy naše pokožka potřebuje zvláštní péči. Chladné počasí, suchý vzduch, vítr a větší výkyvy teplot mohou negativně ovlivnit naši pleť. Je důležité přizpůsobit svou péči o pokožku podle změn v počasí a poskytnout jí dostatečnou hydrataci a ochranu. V tomto článku se zaměříme na klíčové prvky péče o pokožku na podzim a v zimě, zejména na využití rostlinných olejů či vyživujícího malinového oleje.

Péče o pleť v podzimních a zimních měsících

Podzim a zima přinášejí několik specifických výzev pro naši pokožku. Chladné počasí a větší vystavení suchému vzduchu mohou vést k dehydrataci pokožky a ztrátě elasticity či popraskání pokožky. Většina lidí má tendenci zanedbávat hydrataci v těchto obdobích, což může způsobit podráždění, suchost a šupinatost pokožky.

Kromě toho je důležité chránit pokožku před škodlivými účinky chladného počasí, jako jsou nárazy větru a extrémní teploty. Správná ochrana pokožky pomůže udržet její zdraví a krásu i v nepříznivých podmínkách.

Výhody rostlinných olejů pro pokožku

Rostlinné oleje jsou vynikajícím přírodním zdrojem hydratace a výživy pro pokožku. Rostlinné oleje samy o sobě nemají schopnost hydratace, neobsahují totiž vodu, ale dokáží vodu v pokožce uzamknout a zabraňují tak dehydrataci pokožky. Rostlinné oleje obsahují esenciální mastné kyseliny, vitamíny a antioxidanty, které podporují zdraví pokožky. Některé rostlinné oleje mají i protizánětlivé a hojivé vlastnosti, což je výhodné pro citlivou nebo podrážděnou pokožku. 

Mezi oblíbené rostlinné oleje pro péči o pleť v podzimních a zimních měsících patří:

 • Jojobový olej: Má podobnou strukturu jako přirozené oleje produkované naší pokožkou, což z něj činí skvělou volbu pro hydrataci a regulaci produkce kožního mazu.
 • Mandlový olej: Je bohatý na vitamíny A a E, které jsou pro pokožku velmi prospěšné. Pomáhá hydratovat a zjemňovat pokožku. Santai Vám nabízí péči o pleť s mandlovým olejem v produktu Pleťový olej UKLIDNĚNÍ s levandulí
 • Kokosový olej: Má výborné hydratační vlastnosti a je vhodný zejména pro suchou a podrážděnou pokožku.
 • Olej z růže: Je známý pro své vyživující vlastnosti a příjemnou vůni. Má uklidňující účinky na pokožku.

Malinový olej pro vyživující péči o pleť

Mezi rostlinné oleje s výjimečnými vlastnostmi patří i malinový olej. Tento olej je získáván ze semen malin a má výrazné vyživující účinky na pokožku.

 • Bohatý na antioxidanty: Malinový olej je plný antioxidantů, jako jsou vitamíny A a E, které chrání pokožku před poškozením volnými radikály. Tyto látky mohou pomoci zpomalit proces stárnutí pokožky.

 • Hydratace a vyživení: Díky obsahu esenciálních mastných kyselin malinový olej hydratuje (uzamyká vodu v pokožce) a vyživuje pokožku, čímž pomáhá udržet její pružnost a jemnost.

 • Protizánětlivé účinky: Malinový olej má také protizánětlivé vlastnosti, což je užitečné pro pokožku trpící podrážděním, akné nebo ekzémem.

Jak používat malinový olej v péči o pleť

Malinový olej lze využít v různých způsobech v rámci péče o pleť:

 • Olejová očista: Malinový olej lze použít k jemné očistě pleti od nečistot a make-upu. Aplikujte malinový olej na obličej, jemně masírujte a poté jemně setřete navlhčeným odličovacím tamponem.

 • Noční výživa pro pleť: Před spaním naneste malinový olej na čistou a tonizovanou pokožku jako noční vyživující péči. Olej nechte působit přes noc a ráno si omyjte obličej.

 • Přidání do masky: Přidejte pár kapek malinového oleje do hydratační masky pro posílení jejích účinků.

Závěr

Správná péče o pleť je v podzimních a zimních měsících klíčová pro udržení zdravé a krásné pokožky. Rostlinné oleje, včetně malinového oleje, jsou skvělým přírodním zdrojem péče a výživy pro pokožku. Vyzkoušejte začlenění malinového oleje do své péče o pleť a přineste tak vaší pokožce potřebnou ochranu a vyživení v chladných měsících. Nezapomeňte také na pravidelnou čistící a hydratační rutinu, která poskytne vaší pokožce celkovou péči, kterou potřebuje.

Nahoru
12 položek celkem
Zpět do obchodu