Vyživující pleťový olej Malina - hýčkejte svoji pleť něčím extra!

MANDARINKOVÝ RITUÁL OSVĚŽENÍ

Mandarinkový rituál osvěžení1

Mandarinkový rituál osvěžení

Vánoce se nezadržitelně blíží a jakákoli energie navíc do předvánočního shonu je jistě velmi vítaná. Co vyzkoušet kouzlo ovoce s Vánocemi tradičně spojeného - mandarinky?

Vzpomínky z let minulých řadí mandarinku a jiné exotické ovoce na sváteční tabuli jako symbol luxusu, který si dopřáváme právě o Vánocích. Pomeranče, mandarinky, fíky a datle dostávají děti od Mikuláše a nesmějí chybět na Štědrovečerním stole. Citrusy se navíc do zimního období báječně hodí. Nejen, že nám doplní důležité vitamíny, ale také vnesou potřebnou vzpruhu a radost do ponurých chladných dní.

Jen samotnou svou osvěžující vůní nám mandarinka nalije nový elán do žil. Její energické aroma navodí atmosféru volnosti, svěžesti a radosti. Mandarinkový závan Středomoří přivolá vzpomínky na letní prázdniny, ale umí také uklidnit naši unavenou a roztěkanou mysl.

Jako znovuzrozené budou díky účinkům mandarinky i naše tělo a pleť. Mandarinka je silný antioxidant, má antibakteriální účinky, pleť prokrví, regeneruje a tonizuje. Tento citrus dokáže také regulovat činnost mazových žláz, takže pokožka bude rozzářená a svěží.

Vyzkoušejte Santai tělový olej Svěžest s mandarinkou nebo se rovnou ponořte do osvěžujícího citrusového rituálu v podobě mandarinkového oleje v kombinaci s tělovým máslem s vůní citronu a borovice.

Mandarinky a zdraví

Mandarinku jakožto oblíbené ovoce není potřeba příliš představovat. Její sladká šťavnatá dužina chutná skoro každému. Tušíme, že má pro naše tělo řadu zdravotních benefitů. Ale které přesně to jsou? Podobně jako jiné citrusy detoxikuje tělo, působí v organismu protizánětlivě a díky obsaženým vitamínům a minerálům posiluje jeho přirozenou obranyschopnost.

Významnými antioxidanty jsou především beta-karoten a beta-kryptoxanthin, které mimo jiné dodávají mandarinkám jejich sytě oranžovou barvu. Mandarinky těchto látek, které pomáhají v prevenci vzniku některých druhů rakoviny, obsahují ještě více než pomeranče. Vitamin A, který se z těchto sloučenin v těle vytváří je nepostradatelný nejen pro zdravý imunitní systém, ale podporuje dobrý zrak a optimalizuje růst a vývoj. V mandarinkách nalezneme také další posilu imunitního systému - vitamin C. Tento v citrusech hojně obsažený vitamín pomáhá udržovat zdravou pokožku a usnadňuje hojení ran. Dokáže zefektivnit vstřebávání železa a v důsledku toho zlepšit okysličování organismu.

Mandarinky obsahují také významné množství vlákniny, která podporuje správné zažívání, bojuje proti ukládání cholesterolu a pomáhá při udržení ideální váhy. Vláknina a minerál draslík v mandarinkách může také pomoci zvládat vysoký krevní tlak a s ním spojené riziko vzniku srdečních onemocnění. Vysoký tlak zhoršuje konzumace tučných jídel, nadměrné pití alkoholu nebo kouření. O důvod víc zařadit mandarinky na sváteční stůl.

Mandarinka a péče o pokožku

Svěžest mandarinky nejen zlepšuje náladu a dodává novou energii, ale výtažky z mandarinky umí zázraky i v péči o pleť. V péči o pokožku se používá především mandarinkový olej, který se lisuje za studena z vnější kůry plodu. Díky své nezaměnitelné vůni, která osvěží a uklidní zároveň je ideální pro každodenní rituál. Pokožku jemně čistí, rozjasní a pomáhá předcházet tvorbě vrásek, je proto velmi vhodný k rannímu čištění i k večernímu odlíčení. Taková péče je navíc vhodná i na mastnou pleť.

Esenciální mandarinkový olej je v aromaterapii používán pro uklidnění nervové soustavy. Uvolňuje napětí v těle a vybalancovává emoční výkyvy. Dokáže tlumit úzkost, nervozitu a špatnou náladu. Díky těmto vlastnostem nás ráno báječně připraví na den plný starostí a povinností. Mandarinkový esenciální olej také zajistí čistou pleť i ve studeném a znečištěném prostředí. Antiseptické a protiplísňové účinky a redukce kožního mazu tvoří výbornou ochranu proti nečistotám na pokožce a následnému akné.

Olej lisovaný z mandarinek je možné použít také jako masážní olej. Díky obsaženému flavonoidu nobiletinu, který urychluje metabolismus, je velmi účinný proti celulitidě. Mandarinkový olej ovlivňuje i tvorbu buněk a je nápomocný při hojení jizev a oděrek na pokožce. V neposlední řadě se mandarinkový olej dá využít v péči o vlasy, kterým dodává lesk, sílu a objem. Již zmíněné antiseptické vlastnosti zmírňují infekce kůže, tvorbu lupů a ulevují suché vlasové pokožce.

Ke všem vyjmenovaným benefitům je důležité přidat malé upozornění. Většina citrusových olejů, včetně toho mandarinkového, může vyvolat kožní reakce při vystavení pleti slunečnímu záření. Zejména u citlivé pokožky je na místě opatrnost při kombinaci tohoto oleje a pobytu na slunci nebo v soláriu. Na druhou stranu, na slunce skoupé zimní období se zamračenými dny je k používání svěžího mandarinkového oleje jako stvořené.

Navštivte náš e-shop a osvěžte si zimní dny sladkým aroma mandarinky!

 

Zdroje:

https://www.rehabilitace.info/vyziva-a-jidlo/mandarinky-a-zdravi-jake-maji-ucinky-snizuji-cholesterol-zpevnuji-kosti/

https://www.manutea.cz/herbar-bylina-mandarinka

https://www.rehabilitace.info/zdrave-oleje/mandarinkovy-olej-na-co-je-dobry-a-jake-ma-ucinky/

Zpět do obchodu